E82-6 Komputer sterownik analizatora spalin STAG AFR


 Kontroler szerokopasmowej sondy Lambda STAG AFR

Urządzenie umożliwiające określenie składu mieszanki paliwowo-powietrznej (AFR) zasilającej silnik spalinowy, poprzez pomiar zawartości tlenu w spalinach. W zestawie z urządzeniem wykorzystywana jest szerokopasmowa sonda lambda, którą można stosować w silnikach zasilanych szeroką gamą paliw, takich jak benzyna bezołowiowa, olej napędowy, LPG/ CNG, metanol, etanol. W większości samochodów z pośrednim wtryskiem paliwa, sterownik benzynowy przy wysokim obciążeniu silnika, nie kontroluje składu mieszanki, co przy złej regulacji systemu zasilania (np. w instalacji gazowej) może doprowadzić do zmniejszenia mocy silnika, zwiększenia spalania a nawet do jego uszkodzenia.

Kontroler szerokopasmowej sondy Lambda STAG AFR pozwala na dostrojenie silnika, bądź instalacji gazowej w taki sposób, by skład mieszanki paliwowo-powietrznej utrzymywał się na zoptymalizowanym poziomie, zapewniając maksymalną moc silnika jednocześnie zachowując spalanie w normie. Dzięki dużej szybkości pomiaru współczynnika lambda, możliwa jest kontrola składu mieszanki nie tylko w ustalonych warunkach pracy silnika, ale też w stanach przejściowych.
 
Układ umożliwia odczyt następujących parametrów :
- współczynnik AFR,
- wartość lambda ,
- zawartość tlenu.
 
Do komunikacji z komputerem PC potrzebny jest standardowy interfejs USB, RS232, lub bluetooth. Do obsługi urządzenia została przygotowana specjalna-dedykowana aplikacja działająca w systemie Windows, która jest niezwykle przyjazna i łatwa w obsłudze podnosząc walory użytkowe urządzenia.
 
Sposoby wykorzystania:
1. regulacja układów paliwowych zarówno gaźnikowych jak i wtryskowych,
2. kalibracja instalacji gazowych wszystkich dostępnych na rynku generacji,
3. diagnostyka układów paliwowych,
4. diagnostyka zamontowanych fabrycznie sond lambda,
5. kontrola składu mieszanki paliwowo-powietrznej zasilającej silnik,
6. kalibracja systemów chip-tuningu.
 

Oprogramowanie dostępne na stronie producenta.

 
Opis pobrany ze strony producenta ac.com.pl

 


Cena: 172.00 zł


Adres do tego produktu: https://www.phjacus.pl/p3894.html